Tenis stołowy

Tenis Stołowy Pokojowy. Lata 70, 80, sprawny.

Chemiczna Spółdzielnia Pracy w Łukowie w województwie lubelskim zgodnie z zarządzeniem Komitetu Centralnego w Kielcach z 4 marca 1974 roku przystąpiła do produkcji zabawki: TENIS STOŁOWY POKOJOWY.

Bardzo ciężko jest dzisiaj znaleźć taką zabawkę, szczególnie w oryginalnym pudełku. Bardzo rzadko pojawia się na aukcjach internetowych. Nie znaleźliśmy jej w żadnym polskim muzeum zabawek. Nie ma o niej też wzmianki (poza zdjęciami) na żadnej ze znanych nam stron internetowych poświęconych zabawkom z poprzedniej epoki.

TENIS STOŁOWY POKOJOWY  to jeden z przykładów gry opartej na bardzo prostych zasadach, wymagającej jednak zręczności i refleksu. Z powodzeniem może równać się z popularnymi wtedy piłkarzykami na sprężynkach, drewnianymi kliperami czy bilardem z grzybkiem.

W zestawie są: dwie pomarańczowe rakietki, piłeczka, plastikowa, okrągła, składana siatka i instrukcja. Złożenie siatki polega na połączeniu czterech elementów – jest dziecinnie proste. W dołączonej instrukcji (krótkiej, zwięzłej i dokładnej, co charakterystyczne dla zabawek z tamtych czasów) znaleźć można podział na dwa rodzaje gier.

Więcej o naszej zabawce przeczytacie TUTAJ.

2 myśli w temacie “Tenis stołowy”

  1. Witam serdecznie. Posiadam taka zabawkę w oryginalnym opakowaniu. Wyczytałam, że nigdzie nie można takiej znaleźć więc piszę komentarz. Pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s